Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Představujeme Evropský dům

Linda Coufalová Linda Coufalová / Ed. 17. 3. 2017
Představujeme Evropský dům

Poblíž Jungmannova náměstí, v samém centru Prahy, můžeme najít kousek Evropy. Jaký je smysl integrace, co to byla Maastrichtská smlouva a na jakých pilířích stojí současná EU se v Evropském domě, sídle Zastoupení Evropské komise v ČR, dozvíte taky. Navíc se však můžete snadnou cestou dostat k pochopení komplexních témat a výzev Evropské unie.

Zdejší prostory nabízí mnoho možností, jak se dozvědět něco nového nebo jen příjemně strávit čas intelektuálnějším programem. Dát si dobrou kávu při diskuzi s povolanými hosty o aktuálních tématech dotýkajících se celého spektra problematik Evropské unie můžete při debatách Café Evropa, odpočinout si u kvalitního filmu (momentálně se promítají vybrané snímky z Festivalu bulharských filmů) zase každou druhou středu večer v Kině Evropský dům. Evropský dům nabízí také knihovnu a studovnu, ve které jsou k zapůjčení zajímavé publikace, například monografie o unijních dějinách, právu, či sborníky dat z Eurostatu. Všechny tyto služby jsou navíc k využití zdarma.

Chcete být aktivní? Evropský dům nabízí informace o nové iniciativě Evropské unie – Evropském sboru solidarity. Jedná se o příležitost pro mladé lidi, jak vycestovat a být užitečný. Možnost naučit se něco nového. „Výhodou není jen to, že si zkušenost mohou uvést v životopise, a získat tak snadněji práci. Mohou například pomáhat při odvrácení přírodní katastrofy nebo při odstraňování jejích následků, poskytovat pomoc ve střediscích pro uchazeče o azyl či v komunitách s nejrůznějšími sociálními problémy,“ říká Martin Pelc, jeden z odborníků na evropská témata, se kterými se v Evropském domě můžete setkat. „Registrace je možná již dnes, zájemci se tak do projektů mohou začít zapojovat od června 2017.“

Zájemci o Evropský sbor solidarity se musí pouze registrovat, nabídky pracovních pozic jim potom dle preferencí v jejich profilu zasílají samotné organizace, které se do projektu zapojí. „Dobrovolníci za práci nedostávají plat. V závislosti na typu programu financování EU ale obdrží zpravidla podporu na cestu do místa výkonu činnosti a zpět, dále ubytování, stravu, zdravotní pojištění a malé kapesné na pokrytí každodenních životních nákladů,“ informuje oficiální web evropa.eu/youth/solidarity.

Motivací k zapojení se do projektu tedy nemůže být finanční výhodnost, ale touha udělat něco, co má smysl, naučit se novým věcem a poznat nová místa, do kterých prostřednictvím Evropského domu otevírá dveře Evropská unie – stačí vzít za kliku a vstoupit.

Tagy
Tagy
22. ročník Pražského studentského summitu 141
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky