Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Pražský studentský summit opět přijíždí do regionů

AMO AMO / Ed. 6. 11. 2017
Pražský studentský summit opět přijíždí do regionů

Desítky žáků základních škol a víceletých gymnázií si v rámci projektu Staň se diplomatem! vyzkoušely simulaci jednání Rady bezpečnosti OSN o válce v Sýrii, kde zastupovaly jednotlivé státy. Vedle toho se také dozvěděly nové informace o Organizaci spojených národů a o globálních výzvách současnosti.

Projekt Staň se diplomatem!, který probíhá již druhým rokem, v dopolední části účastníky blíže seznamuje s fungováním a cíli Organizace spojených národů a Rady bezpečnosti, dále účastníkům přibližuje probíhající válku v Sýrii. V odpolední části se všichni účastníci převtělí do role diplomatů a zástupců jednotlivých států a pokoušejí se najít společné řešení, které ukončí syrskou válku. Výstupem účastníků by měl být sepsaný dokument, ve kterém se shodnou na dalších krocích – rezoluce.

Projekt proběhl v říjnu v Jihomoravském, Pardubickém a Moravskoslezském kraji, další akce je naplánována v jižních Čechách. Organizátorem akce je Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), za kterou na akci vystupují členové přípravného týmu Pražského studentského summitu.

Akce si dává za cíl své účastníky nejen vzdělat v oblasti mezinárodních vztahů, ale také je naučit kritickému myšlení a zlepšit jejich rétoriku, vyjednávání a další měkké dovednosti.

Pražský studentský summit je unikátní vzdělávací projekt, který se koná nepřetržitě od roku 1995. Každoročně vzdělává přes 300 studentů středních i vysokých škol o současných globálních tématech, a to především prostřednictvím simulace jednání tří klíčových mezinárodních organizací – OSN, NATO a EU.

Fotografie z akcí naleznete na našem Flickru.

Tagy
Tagy
23. ročník Pražského studentského summitu 100
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky