Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Poslední přípravné setkání se ponese v duchu brexitu a předkonferenčních příprav

AMO AMO / Ed. 14. 3. 2017
Poslední přípravné setkání se ponese v duchu brexitu a předkonferenčních příprav

Posledním přípravným setkáním vyvrcholí přípravná část XXII. ročníku Pražského studentského summitu. Účastníci stojí jen krok před závěrečnou konferencí a v celém tomto duchu se ponese i celé sobotní setkání.

Očekává se, že britská premiérka Theresa Mayová během následujících dnů či týdnů oficiálně spustí proces odchodu Spojeného království z Evropské unie. Jelikož se Summit zaměřuje na aktuální témata, která hýbou světovým děním, není příliš překvapivé, že se brexitu bude věnovat velká panelová diskuze v dopolední části programu.

Vystoupí na ní Jan Walter, někdejší člen přípravného týmu Summitu, který dnes pracuje pro britskou vládu na Stálém zastoupení při OSN v Curychu, Aleš Chmelař, absolvent London School of Economics a někdejší stážista v Radě EU, jenž nyní působí na Úřadu vlády České republiky, zástupci akademické sféry – Matts Braun z Metropolitní univerzity Praha, Ivo Šlosarčík z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy – a rovněž analytik AMO Kryštof Kruliš. Panelová diskuze využije platformu sli.do pro interaktivní pokládání dotazů ze strany účastníků.

Brexit může mít zásadní dopady na evropské poválečné uspořádání. Jeho výsledek zřejmě ovlivní životy nás všech na dlouhou dobu dopředu – možná více, možná méně. V každém případě je důležité tento proces sledovat a být schopen se v něm kriticky orientovat.

Filip Jelínek, zástupce hlavní koordinátorky

Před panelovou diskuzí nás čekají ještě plenární projevy delegátů: 15 statečných vystoupí před plným sálem s projevem na téma klimatická změna. Následovat pak bude losování, podle kterého se určí, kteří delegáti států zastoupených ve dvou a více modelech vystoupí na slavnostním zahájení konference.

Odpolední část bude vyvrcholením orgánových a modelových příprav na jednání během závěrečné konference. Delegáti kromě přednášek hostů a interaktivních aktivit zažijí i ostrá jednání s dokumenty, a v některých případech budou dokonce dojednávat pořadí bodů agendy na konferenčním jednání.

Na posledním přípravném setkání se účastníci rovněž seznámí s programovými a organizačními informacemi stran průběhu závěrečné konference. Ta se blíží nezadržitelným tempem a my věříme, že na ni budou perfektní připraveni.

Tagy
Tagy
22. ročník Pražského studentského summitu 141
brexit 438
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky