Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přihlaste se do 2. ročníku vzdělávacího projektu Aklimatizace!

Letní soutěž aneb Drž krok se Summitem

AMO AMO / Ed. 30. 8. 2016
Letní soutěž aneb Drž krok se Summitem

Pražský studentský summit vyhlásil soutěž nesoucí název Drž krok se Summitem. Jejím prostřednictvím chce iniciovat studenty ke sdílení svého největšího letního zážitku. „Krok“ symbolizuje nevšední zážitek, výzvu, které se po čas letních prázdnin studenti postaví čelem. Zároveň se snaží studenty inspirovat, aby vystoupili ze své komfortní zóny a pustili se do nových nečekaných aktivit, které mohou obohatit nejen je samé, ale každého, kdo si příspěvek prohlédne. „Krok“ může mít podobu videa, fotky, animace aj. Každý příspěvek by měl být doplněn o text, vysvětlující onen krok a současně o ‪#‎mujkrok. Ten nejinspirativnější příběh vyhraje roční předplatné časopisu Respekt.


Podmínky jsou blíže vysvětleny ve videu, které zahájilo celou soutěž.

DSC_0960
Zdeněk Nevřivý, přípravný tým

Udělat krok nebývá vždy nejjednodušší, obzvláště pokud se jedná o velký krok do neznáma. Nicméně já se k tomu svému rozhodl již na počátku tohoto roku. A hlavním motivem mého kroku byla snaha poznat zcela odlišný styl života, neboť mám pocit, že lidé stále žijí uzavření ve svém státě či regionu a nedokáží nebo nechtějí pochopit cizí kultury. Hlavně proto se nyní nacházím na dobrovolnické stáži v Indonésii, kde se spolu s dalšími dobrovolníky snažím učit studenty středních škol, ale také poznávám novou kulturu a nové kamarády. Není to vždy tak jednoduché, jak se může zdát, protože každý krok se skládá z dílčích kroků, které nemusí být snadné a příjemné. Nicméně především díky nadšení indonéských studentů či pohostinnosti místních obyvatel se mně zatím daří úspěšně překonat všechny překážky. #mujkrok

Zuzana Svobodová, přípravný tým
Zuzana Svobodová, přípravný tým

Vůně deštného pralesa, koupání v řece, dobrodružství nočního lovu a laskavost obyvatel Sarawaku. Přísloví kmene Saban říká „I malý list banánovníku je dobrý na přípravu rýže“, pro mě je i krátký moment v této divočine životní inspirací.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: