Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Kanadská radová pro politické a ekonomické vztahy navštívila Summit

AMO AMO / Ed. 17. 3. 2017
Kanadská radová pro politické a ekonomické vztahy navštívila Summit

V sobotu 28. ledna 2017 se na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze konalo třetí přípravné setkání Pražského studentského summitu. Mezi všemi dopoledními semináři zaměřenými hlavně na sebezlepšování a seberealizaci účastníků byl také seminář vedený Kim Cowan, která pracuje jako radová na Oddělení pro politické a ekonomické vztahy a veřejnou diplomacii z Velvyslanectví Kanady pro Českou republiku.

Tématem semináře byl multikulturalismus v Kanadě. V 45minutové prezentaci byl představen kanadský přístup k imigraci. S pomocí několika zajímavých videí a grafik měli účastníci možnost dozvědět se o typech imigrantů v Kanadě, historii její politiky multikulturalismu, současném modelu této politiky prosazovaném vládou premiéra Justina Trudeaua a výzvách, kterým čelí. Několik případových studií (např. ohledně syrských uprchlíků či o soukromém sponzoringu uprchlíků) bylo také představeno.

Druhá polovina semináře byla věnována diskuzi s účastníky. Po několika prvních ostýchavých momentech se rozvinula diskuze a účastnici i paní radová odpovídali na otázky druhé strany. Probíraná témata byla, mimo jiné, možná aplikace základních rysů kanadského modelu v EU a obzvláště v České republice, specifické podmínky imigrace do Kanady nebo situace syrských uprchlíků. Sama paní radová poznamenala, že úroveň znalostí účastníků v oblasti imigrace a informací o Kanadě byla příjemným překvapením a že účastníci byli během diskuzi bystří a pohotoví.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: