Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Informační válka, propaganda a metody obrany proti nim

Jakub Kopřiva Jakub Kopřiva / Ed. 16. 5. 2017
Informační válka, propaganda a metody obrany proti nim
foto © SHUTTERSTOCK

Následující text vznikl jako faktická opora pro simulaci summitu OBSE konanou v rámci Security Days, 18. a 19. května 2017 v Praze. Jeho cílem je představit čtenáři OBSE jako mezinárodní organizaci a také seznámit jej s tématem informační války, propagandy a obrany proti nim. V první části pojednává o historickém vývoji od Helsinské konference až po dnešek a o současných cílech a činnostech OBSE. Druhá část textu se věnuje tématům propagandy a informační války.

Nejprve jsou definovány základní pojmy a jsou uvedeny jejich příklady, u propagandy zejména historické, naopak u informační války obsáhle pojednává o aktivitách Ruska v této oblasti, které jsou nejrelevantnější pro simulované jednání summitu OBSE. Následně jsou nastíněny návrhy možností obrany proti propagandě a informační válce, při jejich formulaci se vychází mimo jiné ze zprávy Představitelky OBSE pro svobodu médií. Druhou část zakončuje shrnutí toho, jak se tématy propagandy a informační války doposud OBSE zabývala. Factsheet uzavírá krátký seznam pro simulované jednání doporučené literatury.

BACKGROUND REPORT Ke stažení

Tagy
Tagy
Model OBSE 2
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: