Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Hyperinflace v Zimbabwe

Sára Filípková Sára Filípková / Ed. 14. 3. 2016

Zimbabwe, které bylo po vyhlášení nezávislosti v roce 1980 pro svou prosperitu vzorem pro okolní státy, spadlo v roce 2008 až na samotné hospodářské dno. Kvůli neefektivním reformám a vzrůstajícímu dluhu Zimbabwe zasáhla hospodářská krize spojená s historicky nejvyšší zaznamenanou hyperinflací. Lidé se ocitli bez práce, základních potravin, zdravotní péče a vzdělání.

Ve spolupráci s Mezinárodním měnovým fondem, Africkou rozvojovou bankou a Světovou bankou stát začal provádět po hyperinflaci nezbytné reformy, které mají vrátit důvěru ve finanční systém a zlepšit podmínky pro podnikání. Mezi největší problémy však stále patří velká zadluženost, ale také přírodní podmínky, které často komplikují situaci v zemědělství. I přes finanční pomoc mezinárodních institucí se odhaduje, že se ekonomická situace v zemi v příštích letech nezlepší.

Měly by se zastoupené státy ECOFIN více snažit o narovnání situace v Zimbabwe? Jaké reformy by se měly provést, aby země opět získala důvěru zahraničních investorů? Hledání odpovědí na tyto a mnohé další otázky čeká na delegáty ECOFIN.

BACKGROUND REPORT Ke stažení

Hyperinflace v Zimbabwe
Sára Filípková Stáhnout
Tagy
Tagy
21. ročník Pražského studentského summitu 127
Model OSN – ECOFIN 10
Subsaharská Afrika 94
ekonomika 915
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: