Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Cenzura internetu

Konstantin Sulimenko Konstantin Sulimenko / Ed. 28. 11. 2016

S více než třemi a půl miliardami lidí, kteří k němu mají přístup, se stal internet v průběhu posledních dvaceti let naprosto nepostradatelným kanálem lidské komunikace. Jak ale rostl jeho vliv, začal se internet užívat i způsoby, které se ne vždy shodovaly s představami vlád po celém světě. Tvůrci World Wide Webu sice deklarovali jako dva ze základních principů internetu možnost publikovat na internetu cokoliv a sdílet obsah bez zásahu jakékoliv autority, přesto, jak je tomu i u jiných médií, se státy čím dál častěji uchylují k jeho regulaci – blokují nenávistná sdělení proti menšinám i náboženstvím, cenzurují pornografii, bojují proti šíření propagandy teroristických skupin. A zároveň také umlčují protivládní aktivisty a nezávislé novináře nebo omezují přístup k nepohodlným informacím.
Ale kde hledat hranici mezi zákazem propagandistického videa ISIS v USA a zákazem New York Times v Číně? Kde hledat hranici mezi přijatelnou regulací a potlačením svobody internetu?

BACKGROUND REPORT Ke stažení

Cenzura internetu
Konstantin Sulimenko Stáhnout
Tagy
Tagy
22. ročník Pražského studentského summitu 141
Model OSN – UNESCO 26
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: