Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

„Býval jsem novinářem, dnes se tomu říká tvůrce obsahu,“ řekl Šídlo studentům Pražského studentského summitu

AMO AMO / Ed. 30. 1. 2017
„Býval jsem novinářem, dnes se tomu říká tvůrce obsahu,“ řekl Šídlo studentům Pražského studentského summitu

30. ledna 2017, PRAHA. Pražský studentský summit, celoroční vzdělávací projekt pro studenty středních a vysokých škol, je v polovině ročníku. Třetí přípravné setkání bylo uspořádáno v duchu sebe rozvoje a inspirace. Kromě jednání v jednotlivých modelech a orgánech se účastnili inspirovali na přednáškách Jindřicha Šídla, Pavla Grubera nebo Kim Cowanové.

Poprvé v tomto roce a potřetí celkem se na půdě Vysoké školy ekonomické setkalo několik stovek studentů středních a vysokých škol v rámci XXII. ročníku Pražského studentského summitu. Celé setkání se tentokrát neslo v duchu osobního rozvoje a seberealizace.

Během dopoledního programu patřilo slovo samotným studentům, kdy dvanáct z nich předstoupilo před zaplněnou aulu VŠE a předneslo své projevy na téma současná situace v Sýrii. Studenti mají na Summitu jedinečnou příležitost nejen se vžít do rolí diplomatů a prezentovat názory jimi zastupovaných států, ale také kontinuálně pracovat na svém rozvoji, třeba právě prostřednictvím proslovu před stovkami svých vrstevníků.

Během dne též měli studenti možnost účastnit se bloku seminářů, vedených osobnostmi z různých sfér: profesi diplomata představil Ondřej Wagner z Ministerstva zahraničních věcí, o kanadské praxi s multikulturalismem pohovořila Kim Cowanová z Kanadské ambasády a s organizací Lékaři bez hranic a její prací studenty seznámil přímo ředitel její české pobočky Pavel Gruber. Kromě toho si však studenti mohli vybrat i semináře zaměřené na psychologii vyjednávání, efektivitu učení nebo prokrastinaci. Pro maturanty byl připraven seminář o Národních srovnávacích zkouškách.

Se studenty, kteří mají zájem o práci v médiích, pak mluvil novinář a komentátor Seznam zpráv Jindřich Šídlo, který hned na úvod zaskočil účastníky větou: „Býval jsem novinářem, dnes se tomu říká tvůrce obsahu.“

Odpolední část programu již byla věnována práci v jednotlivých orgánech. Studenti se rozešli do jednotlivých výborů a agentur Organizace spojených národů, Severoatlantické aliance a Evropské unie. Pod vedením předsednictev daných orgánů pak diskutovali palčivá témata současného světa a učili se argumentaci, rétorice nebo vyjednávání.

Pražský studentský summit je pořádán více než 60 dobrovolníky z řad studentů vysokých škol a je jedním z projektů Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). AMO je nevládní nezisková organizace, která se roku 1997 zabývá výzkumem a vzděláváním v oblasti mezinárodní vztahů. Svou činností podporuje aktivní přístup k zahraniční politice, poskytuje nestrannou analýzu mezinárodního dění a otevírá prostor k fundované diskusi.

Kontakt pro média:
Iva Gejdošová
Koordinátorka vnějších vztahů Pražského studentského summitu
mob. +420 721 953 288
iva.gejdosova@amo.cz

KE STAŽENÍ

Tagy
Tagy
22. ročník Pražského studentského summitu 141
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky