Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Bezpečnostní situace v Somálsku

Markéta Gregorová Markéta Gregorová / Ed. 24. 11. 2017

Tradiční nomádská společnost v Somálsku zažila za poslední dvě století několik politických převratů, vlny hladomoru, vzájemné vykořisťování klanů, nekončící porušování lidských práv obyvatel a několik desítek let trvající občanskou válku. Rada bezpečnosti se zabývala situací v tomto rozpadlém státě s jasným cílem, a to přivést do oblasti Afrického rohu, kde se Somálsko nachází, chybějící stabilitu a budovat mír. Tento cíl se až do dnešních dnů stále nedaří naplnit a zemi pustoší teroristická organizace Aš-Šabáb. Před Radou bezpečnosti stojí velká výzva, a to zaujmout svou pozici vůči nově vzniklým autonomním částem Somálska, jež možná dávají naději pro sjednocení Somálska, možná předpoklad pro další občanskou válku.

Background report popisuje ve své první části historický vývoj Somálska, na jehož konci stojí současná krize. Na aspekty vyhrocené situace v Somálsku se zaměřuje další část textu obsahující také kapitoly o dosavadních intervencích OSN a jednotlivých autonomních částech Somálska.

BACKGROUND REPORT Ke stažení

Bezpečnostní situace v Somálsku
Markéta Gregorová Stáhnout
Tagy
Tagy
23. ročník Pražského studentského summitu 100
Model OSN – UNSC 27
OSN 95
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky