Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Podpořte Databázi expertek na Darujme.cz, děkujeme!

Seminářů zaměřených na factchecking se vloni zúčastnilo 500 ukrajinských studentů a novinářů

AMO AMO / Ed. 6. 2. 2017
Seminářů zaměřených na factchecking se vloni zúčastnilo 500 ukrajinských studentů a novinářů

Semináře s cílem přiblížit factchecking jako prostředek boje proti ruské propagandě a posílení veřejné kontroly v regionech pokračovaly na univerzitách v ukrajinských regionech i na podzim 2016.

V září se uskutečnily semináře v Mykolajevě a Oděse, v říjnu ve Lvově a Užgorodě a v listopadu v Sumy a Dněpru. Lektoři ze školy žurnalistiky Kyjevo-Mohylanské Akademie a Stopfake.org Oleksej Nabozhniak a Artem Babak interaktivním způsobem účastníkům objasnili základní postupy a nabídli možnost vyzkoušet si získané poznatky v praxi a zapojit se do factcheckingu v jejich regionu. Celkem se seminářů zúčastnilo 500 studentů a žurnalistů z regionů.

O akcích si můžete přečíst také na webu StopFake.org zde, zde a zde.

V listopadu byl spuštěn nový web www.checkregion-ua.info, který poskytne platformu pro studenty a novináře, kde budou moci publikovat materiály prověřující informace o dění na regionální úrovni.

Paralelně byla vyhlášena soutěž o nejlepší factcheckingové materiály, která vyvrcholila 19.-20. prosince konferencí zaměřenou na problematiku factcheckingu v Kyjevě. Na ní vystoupili Zdeněk Jirsa z organizace Demagog.cz i zástupci ukrajinských factcheckingových webů Aleksandr Gorochovsky a Olena Shkarpova a mediální expert z Institutu masových informací Olena Golub.

Tagy
Tagy
Ukrajina 864
factchecking 76
vzdělávání 394
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: