Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Podpořte Databázi expertek na Darujme.cz, děkujeme!

V roce 2019 spolupracujeme s časopisem Demokratický střed na česko-polských tématech

AMO AMO / Ed. 19. 6. 2019

Diskuse o otázkách souvisejících s Evropskou unií je v České republice i v Polsku specifická a nikoli zcela konformní s unijním mainstreamem. Česká i polská vláda se k některým aspektům současné situace v Evropské unii vyjadřují velmi kriticky.

V rámci projektu „Česká republika a Polsko v současné Evropě – analýza a diskuse klíčových témat“ vyjdou v roce 2019 tři speciální čísla časopisu Demokratický střed, věnující se identifikaci hlavních témat politické diskuse v obou zemích, souvisejících s evropskou integrací, a jejich vlivu na tuto diskusi a na její závěry. Pozornost bude věnována i desetiletému výročí od založení platformy Východního partnerství, v níž se oba státy v minulosti aktivně angažovaly. Vybrané texty budou přeloženy do polštiny a vyjdou na webových stránkách týdeníku Kultura Liberalna.

Na podzim se uskuteční dvě veřejné debaty v Praze a v Ostravě na téma českých a polských pohledů na výsledky voleb do Evropského parlamentu a polských parlamentních voleb.

O všech výstupech budete včas informováni prostřednictvím webu AMO a našich sociálních sítí.

Projekt byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektů veřejné diplomacie v oblasti zahraniční politiky ČR a mezinárodních vztahů.

Tagy
Tagy
Polsko 792
Česká republika 2610
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: