Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

SOUTĚŽ pro studenty ve věku 17-23 let. Napiš esej na téma „Jaké největší výzvě NATO v současnosti čelí a jak ji vyřešit?“

AMO AMO / Ed. 22. 5. 2019
SOUTĚŽ pro studenty ve věku 17-23 let. Napiš esej na téma „Jaké největší výzvě NATO v současnosti čelí a jak ji vyřešit?“

AMO vyhlašuje esejistickou soutěž pro studenty posledních ročníků středních škol a studentů bakalářských programů vysokých škol ve věku 17-23 let, jejímž cílem je zpracovat vlastní pohled na hlavní bezpečnostní nebo jinou výzvu NATO v současném mezinárodním prostředí a navrhnout konkrétní možnost jejího řešení.

Soutěž umožní příslušníkům mladé generace představit svou perspektivu na hlavní problémy, kterým v současnosti čelí NATO i celé mezinárodní bezpečnostní prostředí. Soutěžící napíší esej v rozsahu maximálně 5 normostran (9000 znaků) na téma „Jaké největší výzvě NATO v současnosti čelí a jak ji vyřešit?“. Příspěvky bude hodnotit odborná porota složená z analytiků AMO a dalších expertů na NATO a bezpečnost.

Dvanáct nejlepších soutěžících se zúčastní vzdělávacích seminářů k bezpečnostním tématům, na jejichž základě vypracují policy memo (doporučení pro tvorbu politiky), které budou prezentovat v prosinci v rámci kulatého stolu s odborníky a osobami, které se aktivně podílejí na formování české zahraniční a bezpečnostní politiky.

Soutěž je součástí dlouhodobé snahy AMO o zapojení studentů a mladých lidí do debaty o české bezpečnostní politice a roli NATO v současném mezinárodním prostředí.

Pravidla soutěže:

  • Soutěže se mohou zúčastnit osoby starší 17 let navštěvující v České republice v denním studiu SŠ (a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) nebo VŠ do 23 let.
  • Příspěvek musí soutěžící spolu s osobními údaji ve formě jméno, příjmení, datum narození, město bydliště a název školy zaslat na e-mailovou adresu soutez@amo.cz, a to do 7. června 2019, 23:59 hod.
  • Každý soutěžící se může do soutěže zapojit maximálně jednou, tj. poslat maximálně jeden soutěžní příspěvek. Zasláním příspěvku na adresu pořadatele soutěžící souhlasí s možností zveřejnění svého soutěžního příspěvku v souvislosti s propagační činností pořadatele.
  • Soutěžící bere na vědomí, že v souvislosti s konáním této soutěže dochází v souladu s příslušnými právními předpisy ke zpracování jeho osobních údajů, a to výlučně za účelem realizace této soutěže.
  • Účast v soutěži a s tím související poskytnutí osobních údajů je dobrovolné, zpracování osobních údajů je však nezbytné pro účast v soutěži a bez jejich poskytnutí není možné se soutěže účastnit. V případě pochybností o dodržování povinností souvisejících se zpracováním osobních údajů se může soutěžící obrátit na pořadatele, a to na https://www.amo.cz/o-amo/kontakt/, nebo na e-mailové adrese info@amo.cz.

 

Harmonogram:

7. června – konečný termín pro zaslání soutěžního příspěvku

14. června – vyhlášení vítězných příspěvků

konec června – úvodní workshop pro vítěze soutěže

podzim 2019 – pět specializovaných workshopů na vybraná bezpečnostní témata

prosinec 2019 – prezentace vytvořeného memoranda na uzavřeném kulatém stole

Financování:

Účast v soutěži je bezplatná. Výhercům bude proplacena doprava na workshopy.

Soutěž je pořádána s podporou Odboru veřejné diplomacie Severoatlantické aliance (NATO).

KE STAŽENÍ

Tagy
Tagy
NATO 450
Česká republika 2782
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: