Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

AMO v červnu uspořádala dva semináře věnující se problematice vzdělávání a NATO

AMO AMO / Ed. 19. 8. 2019
AMO v červnu uspořádala dva semináře věnující se problematice vzdělávání a NATO

V rámci projektu realizovaného k připomenutí výročí oslavy 70 let existence NATO a 20 let členství ČR uspořádala AMO dvě akce věnující se problematice občanského vzdělávání a výuky o NATO.

Ve čtvrtek 13. června 2019 proběhl v prostorách Amerického centra vzdělávací seminář pro učitele na téma „Jak a proč učit o NATO?“. Jako vážený host se akce zúčastnil Petr Pavel, voják a generál Armády České republiky, který v letech 2015–2018 působil jako předseda Vojenského výboru NATO. Učitelé měli možnost s ním diskutovat témata, která je v oblasti NATO a bezpečnosti zajímají a která by rádi předali svým studentům v hodinách. Kromě diskuze s gen. Petrem Pavlem AMO představila účastníkům příručku a web NATO: Naše bezpečnost, které vznikly na základě série vzdělávacích seminářů pro středoškolské učitele z loňského roku s cílem usnadnit učitelům výuku na téma NATO a bezpečnosti, a Pražský studentský summit, vzdělávací projekt pro středoškolské a vysokoškolské studenty.

Ve čtvrtek 25. června 2019 pak proběhl diskuzní seminář pro nevládní organizace působící v oblasti občanského vzdělávání. V rámci semináře byly představeny projekty NATO: Naše bezpečnost (AMO) a Odpovědné občanství (CEVRO), diskutovala se problematika občanského vzdělávání a praxe nevládních organizací na školách nebo připravovaná Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+. Zástupci organizací tak získali příležitost vyměnit si své poznatky z praxe a informovat se o projektech, které se v oblasti občanského vzdělávání pedagogů i studentů v ČR realizují.

Semináře byly uspořádány za podpory Velvyslanectví Spojených států amerických v ČR.

Tagy
Tagy
NATO 392
mezinárodní bezpečnost 1271
vzdělávání 386
Česká republika 2480
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky