Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Hledáme projektového administrátora / administrátorku!

Zmena kurzu? Postoje slovenských politických strán k Rusku a Číne

Nikoleta Nemečkayová Nikoleta Nemečkayová / Ed. 5. 10. 2023
Zmena kurzu? Postoje slovenských politických strán k Rusku a Číne

Ekonomická a bezpečnostní krize rozpoutaná ruskou agresí vůči Ukrajině dále štěpí již tak křehkou důvěru ve slovenské státní instituce a prozápadní směřování země. Mezi obyvatelstvem i politiky se znovu vynořuje otázka, kam vlastně Slovensko patří.

Mělo by pokračovat ve své cestě na Západ, otočit kurz a vrátit se na Východ, nebo se snažit být mostem mezi nimi? Zatímco od konce 90. let byl víceměnně respektován základní konsensus na geopolitickém ukotvení Slovenska, a to i stranami z opačných částí politického spektra, tato prozápadní zahraničněpolitická orientace je dnes otevřeně zpochybňována.

Nová studie projektu MapInfluenCE analyzuje postoje slovenských politických stran vůči Číně a Rusku. Autorka Nikoleta Němečkayová ve studii mapuje postoje jednotlivých politických stran kandidujících v předčasných parlamentních volbách v září 2023, zaměřuje se na otázky odpovědnosti za válku na Ukrajině, mezinárodní izolace Ruska a sankcí, postoje Číny k ruské agresi, vztahů s Taiwanem a technologických závislostí v klíčových sektorech.

Stáhněte si celou studii včetně podrobné analýzy jednotlivých témat a hlavních závěrů.

BRIEFING PAPER Ke stažení

Tagy
Tagy
Rusko 1449
Slovensko 233
Čína 1012
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: