Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Peking boduje. Část tuzemských médií ochotně šíří jeho pohled na Hongkong a světlé zítřky pod vedením čínských komunistů

Ivana Karásková Ivana Karásková / Ed. 16. 12. 2019

Asociace pro mezinárodní otázky, která se prostřednictvím svých čínských projektů věnuje zkoumání čínského vlivu na média ve střední a východní Evropě, identifikovala tři způsoby čínského působení v médiích: pomocí umisťování svých textů do tuzemských médií, prostřednictvím investic do médií a také pomocí mediální spolupráce s vybranými deníky.

,,Skandál s financováním akademických aktivit Univerzity Karlovy ze strany čínské ambasády ukázal, jak velmi snadno (a relativně levně) lze šířit ve veřejném prostoru čínský pohled na to, co se děje. Stejně snadné jako v akademické sféře to ale podle všeho může být i prostřednictvím některých médií, “ píše ve svém článku pro Deník N Ivana Karásková.

Původní vydání: Peking boduje. Část tuzemských médií ochotně šíří jeho pohled na Hongkong a světlé zítřky pod vedením čínských komunistů

Přejít
Tagy
Tagy
Česká republika 2438
Čína 751
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky