Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Hledáme vedoucí/ho PR a eventů.

Čínská twiplomacie v Evropě ve stínu ruské invaze na Ukrajinu

Veronika Blablová Veronika Blablová / Ed. 21. 6. 2023
Čínská twiplomacie v Evropě ve stínu ruské invaze na Ukrajinu

Twitter je jednou z klíčových platforem čínské zahraniční komunikace. Nová studie datové analytičky projektu MapInfluenCE Veroniky Blablové analyzuje aktivitu twitterových účtů čínských ambasád v evropských zemích během ruské invaze na Ukrajinu a přispívá tak k širší debatě o chování Číny na Twitteru, neboť se zabývá dosud nezodpovězenými otázkami týkajícími se způsobů koordinace těchto účtů při zveřejňování obsahu.

Studie s názvem Čínská twiplomacie v Evropě ve stínu ruské invaze na Ukrajinu mapuje narativy šířené oficiálními účty čínských ambasád v Evropě v kontextu ruské invaze na Ukrajinu. Zvláštní pozornost studie věnuje účtům čínských velvyslanectví v zemích V4 – České republice, Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Autorka studie zkoumá vývoj působení čínské diplomacie na Twitteru, popularitu jednotlivých účtů, frekvenci příspěvků, volbu jazyka komunikace, míru interakce s lokálními aktéry a diskurzy šířené v souvislosti s konfliktem na Ukrajině.

BRIEFING PAPER Ke stažení

Tagy
Tagy
Visegrádská skupina 540
Čína 1011
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: