Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidej se k nám: AMO hledá zájemce a zájemkyně o stáž v PR týmu

AMO uzavřelo partnerství s Kosciuszko Institute

AMO AMO / Ed. 5. 1. 2022
AMO uzavřelo partnerství s Kosciuszko Institute

Dezinformace, informační operace a další hybridní hrozby nadále představují významnou výzvu pro region střední a východní Evropy. V reakci na tyto hrozby je pro budování odolnosti společnosti zásadní spolupráce mezi výzkumným organizacemi z řad občanské společnosti a jednotlivými odborníky na tato témata. Vzhledem k povaze problému je přeshraniční sdílení informací a zkušeností nutným předpokladem pochopení problému a vytváření efektivních protiopatření.

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) proto jménem projektů CHOICE (China Observers in Central and Eastern Europe) a MapInfluenCE uzavřela memorandum o porozumění s Kosciuszko Institute. Tato dohoda ukotvuje spolupráci v oblasti výzkumu dezinformací a informačních kampaní a napomůže vzájemné asistenci při osvětových aktivitách souvisejících s těmito tématy.

Kosciuszko Institute je přední nevládní a neziskový think-tank a výzkumný ústav se sídlem v Krakově v Polsku. Jako etablovaná výzkumná organizace s prokázanými výsledky napříč bezpečnostními tématy je Kosciuszko Institute také zakladatelem a organizátorem Evropského fóra kybernetické bezpečnosti – CYBERSEC, výroční konference věnované strategickým aspektům kybernetického prostoru.

Nová dohoda mezi projekty MapInfluenCE a CHOICE a Kosciuszko Institutem bude sloužit jako základ pro spolupráci na klíčových tématech, včetně společných projektů a aktivit v oblasti propagandy a dezinformací vytvořených a šířených státními aktéry, jakými jsou
například Čína a Rusko. Více informací o našem partnerském institutu, včetně zajímavých výstupů, naleznete zde.

Projekt MapInfluenCE zkoumá vliv Číny, Ruska a jiných autoritářských režimů ve střední Evropě, konkrétně v Česku, Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Komparativní povaha projektu umožňuje identifikovat, jaké strategie a nástroje Čína a Rusko používají, kde dochází k souhře a kde si naopak konkurují. Sledujte MapInfluenCE na webové stránce projektu a Twitteru.

CHOICE představuje unikátní platformu pro odborníky na Čínu ze zemí střední a východní Evropy. Slouží pro jako publikační portál, hub pro výzkumníky, napomáhá sdílení zkušeností a popularizaci výzkumu o Číně. Aktivity CHOICE můžete sledovat na webové stránce projektu, Facebooku, Twitteru a LinkedIn.

Tagy
Tagy
Česká republika 2735
Čína 863
česká zahraniční politika 1185
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: