Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) hledá PROJEKTOVÉHO MANAŽERA / PROJEKTOVOU MANAŽERKU

Plánovaná cesta druhého nejvyššího ústavního činitele České republiky, předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan spustila již tradiční mechanismus akce a reakce ze strany Čínské lidové republiky. Ve snaze návštěvě zabránit Čína vyvíjela přímý tlak na české politiky a zapojila nejrůznější prostředníky na české politické scéně. Zatímco se jen před pár lety o čínské přítomnosti v Česku mluvilo především v souvislosti s čínskými pobídkami ve formě investic, dnes se Čína v Česku sále častěji uchyluje k nátlaku.

Může Čína skutečně Česko za Vystrčilovu návštěvu politicky nebo ekonomicky “potrestat”? Jaké by mohly být přímé a dlouhodobé dopady cesty a jak ovlivní návštěva česko-čínské vztahy? Co nám o čínské diplomacii „cukru a biče“ říkají zkušenosti z ostatních států střední Evropy (Polska, Slovenska nebo Maďarska)? Jak čínská diplomacie „cukru a biče“ fungovala v Česku v posledních patnácti letech?

O těchto a dalších otázkách budou diskutovat autoři nové unikátní studie o čínské diplomacii “cukru a biče” ve střední Evropě Ivana Karásková a Filip Šebok z AMO a také Vilém Semerák, ekonom a odborník na česko-čínské vztahy z CERGE-EI. Debatu bude moderovat Jana Sehnálková, odborná asistentka na FSV UK. Debata v českém jazyce proběhne v rámci aktivit mezinárodního projektu MapInfluenCE, který dlouhodobě mapuje čínský vliv v zemích střední Evropy.

V případě zájmu se prosím registrujte zde: bit.ly/registrace_plane_hrozby

Registrace na místě proběhne od 9:00. Doražte, prosím, s předstihem, začínat budeme v 9:30. Těšíme se brzy na viděnou!

DATUM A ČAS

úterý 25.8.2020
9:30 – 11:00

MÍSTO

Kaiserštejnský palác, Malostranské nám. 23/37, Praha

POŘADATEL
Asociace pro mezinárodní otázky
PRACOVNÍ JAZYK
čeština
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: