Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Vztahy České republiky s „východními velmocemi“ Čínou a Ruskem jsou dlouhodobě jednou z nejkontroverznějších otázek české zahraniční politiky. Přístup k Číně a Moskvě do určité míry polarizuje nejen českou politickou scénu, ale i společnost. Zároveň však český přístup příliš nevybočuje z kontextu evropského mainstreamu, kde je konsenzus v politice vůči Číně a Rusku stále problematický. To  dokázala nejen rozpačitá evropská reakce na odhalení ruského zapojení do výbuchu ve Vrběticích, ale také pokračující snahy Evropské unie protlačit nepopulární investiční dohodu s Čínou tváří v tvář čínské asertivitě.

Jaké vysvědčení má současná česká zahraniční politika v přístupu vůči Moskvě a Pekingu? Co v tomto směru přinesou české říjnové parlamentní volby? Můžeme očekávat konečné rozseknutí strategických otázek, mezi které patří zapojení ruského Rosatomu do tendru na Dukovany II nebo účast čínských firem na stavbě 5G sítí? Jak bude nová vláda v zahraniční politice spolupracovat s prezidentem, jenž neustále prosazuje blízké partnerství s Moskvou a Pekingem? Jaký vliv bude mít na český přístup vývoj na evropské úrovni a budou Čína a Rusko na agendě českého předsednictví?

O těchto a dalších otázkách budou diskutovat:
Ivana Karásková, vedoucí projektu MapInfluenCE, analytička Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) a European China Policy Fellow, MERICS
Pavel Havlíček, koordinátor ruského výzkumu MapInfluenCE a analytik Asociace pro mezinárodní otázky (AMO)
Michael Romancov, politický geograf, Fakulta sociálních věd UK a Metropolitní univerzita Praha
Debatu bude moderovat Martin Ehl, hlavní analytik Hospodářských novin

DATUM A ČAS

8. června, v 16–17.30 hodin

LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: