Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Webinář a factsheet: Aplikace EU Taxonomie pro udržitelné finance – pravý čas začít!

Štěpánka  Králíková Štěpánka Králíková / Ed. 15. 4. 2021
Webinář a factsheet: Aplikace EU Taxonomie pro udržitelné finance – pravý čas začít!
foto CHRISTIAN LUE/UNSPLASH

EU Taxonomie, která vstoupila v platnost v červenci 2020, je dlouho očekávaným milníkem v oblasti udržitelných financí, a klíčovou součástí Zelené dohody pro Evropu.

Jde o regulatorní klasifikační systém a nástroj pro transparentnost cílený na investory, obchodní společnosti a finanční instituce se záměrem identifikovat, do jaké míry je daná ekonomická aktivita environmentálně udržitelná. Její implementaci má zajistit několik delegovaných aktů
přijatých Komisí, které konkrétizují související cíle a kritéria. Jádro taxonomie, zahrnující mitigaci změny klimatu a adaptaci na ni, by mělo být účinné od 1. ledna 2022.

Tento factsheet sloužil jako podkladový materiál pro webinář Taxonomie a nefinanční reporting – dopady a příležitosti Zelené dohody: Co bude pro české firmy i státní správu znamenat větší důraz trhu i Evropské unie na udržitelnost, a jaké novinky může přinést tzv. taxonomie i letošní reforma nefinančního reportingu představili experti na webináři pořádaném organizací AMO a Frank Bold.

 

 

 

CONFERENCE REPORT Ke stažení

Tagy
Tagy
Evropa 3404
Evropská unie 2156
ekonomika 989
energetika 400
životní prostředí 291
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: