Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Hledáme projektového administrátora / administrátorku!

Křížem krážem energetickou chudobou

Romana J. Březovská Romana J. Březovská / Ed. 9. 3. 2023
Křížem krážem energetickou chudobou
Zdroj: Schutterstock, autor: Maren Winter

Palčivé téma energetické chudoby dodává spíše bezpečnostní a technicistní problematice energetiky lidský rozměr. Jak se projevuje energetická chudoba v Česku a jak v jiných státech Evropské unie? Jaké státy již energetickou chudobu mapují dlouhodobě a mají zkušenosti s (ne)úspěšnými projekty zaměřenými na nejzranitelnější? A jaký stát například zařadil termín „energetická chudoba“ do své každoroční publikace nových slov pro rok 2022?

Autorský tým přináší prostřednictvím policy briefu informace o podobě energetické chudoby v Česku, identifikuje relevantní unijní fondy a finanční nástroje, které mají pomoci energetické chudoby čelit, a v neposlední řadě také díky spolupráci se zahraničními partnery mapuje relevantní zkušenosti s touto socio-ekonomickou problematikou v zahraničí, a to ve Francii, Itálii, Španělsku, Švédsku a na Slovensku.

Tým dochází k závěru, že ačkoliv jsou současná opatření na unijní a české úrovni namířena správným směrem, jsou potřeba další kroky, mj. zacílené na nejpotřebnější. Zároveň by se opatření měla spojovat, aby vedly jak k dekarbonizaci a zmírňování změny klimatu, tak ke snižování sociální nerovnosti.

POLICY PAPER Ke stažení

Křížem krážem energetickou chudobou
Romana J. Březovská, Jan Svoboda, Kristina Zindulková Stáhnout
Tagy
Tagy
Evropa 3456
Evropská unie 2226
ekonomika 1027
energetika 477
Česká republika 2797
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: