Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidej se k nám: AMO hledá zájemce a zájemkyně o stáž v PR týmu

Jak zapojit veřejnost do přeměny uhelných regionů: Spravedlivá transformace a participace

Kristina Zindulková Kristina Zindulková / Ed. 1. 2. 2022
Jak zapojit veřejnost do přeměny uhelných regionů: Spravedlivá transformace a participace

Participace nemá v České republice velkou tradici, přitom je klíčovým prvkem demokracie - umožňuje veřejnosti, aby se zapojila do rozhodnutí, která se jí bezprostředně týkají. 

Ve spolupráci a široké veřejné debatě je potenciál pro vytvoření funkčních plánů i nových aktivit a projektů. Platí to i pro české uhelné regiony, které čelí poslední vlně odklonu od uhlí. Klíčem k úspěšné transformaci jsou místní občané, podniky a organizace, kterých se změna bezprostředně dotkne.

Briefing Spravedlivá transformace a participace popisuje, jak zapojit veřejnost do přeměny uhelných regionů a zároveň přináší příklady dobré praxe ze zahraničí. Zapojení místní veřejnosti a všech relevantních aktérů do procesu spravedlivé transformace je podmínkou úspěšného přechodu českých uhelných regionů k nízkouhlíkové, diverzifikované a prosperující ekonomice.

Autorkami briefing paperu jsou Kristina Zindulková z AMO a Veronika Dombrovská z Centra pro dopravu a energetiku. Publikace je k dispozici zde.

 

Tagy
Tagy
ekonomika 992
Česká republika 2735
životní prostředí 294
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: