Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Skotsko chce zachovat věrnost bruselským pánům. Co se s ním stane po Brexitu?

Kryštof Kruliš Kryštof Kruliš / Ed. 5. 5. 2016

Před červnovým referendem o setrvání Spojeného království v Evropské unii zažijí ostrované ještě jedny volby. Ve čtvrtek jdou Skotové k volebním urnám zvolit svůj regionální parlament se sídlem v Edinburghu. Očekává se vítězství Skotské národní strany (SNP), která dlouhodobě usiluje o skotskou nezávislost. Jaký osud by pak čekal Skotsko po případném Brexitu?

Ve volbách však nepůjde jen o to, kdo bude Skotům vládnout v následujících letech. Nové obsazení parlamentu v Edinburghu může ledacos napovědět i o tom, jak skotští bouřliváci mohou zareagovat na případný Brexit. Skotští nacionalisté jsou dlouhodobě jedním z největších příznivců Evropské unie na britských ostrovech. Nepodařilo se jim ale prosadit oddělené hlasování o vystoupení z unie za každou zemi ostrovního království zvlášť.

Očekává se, že většina Skotů bude v červnovém referendu hlasovat proti Brexitu. Pětimilionové Skotsko však nemůže v celostátním hlasování moc změnit. Rozhodující budou Angličané, kterých je podle posledních odhadů z roku 2014 více než 54 milionů.

Celý text najdete na portálu zprávy.tiscali.cz.

Původní vydání: Skotsko chce zachovat věrnost bruselským pánům. Co se s ním stane po Brexitu?

Přejít
Tagy
Tagy
Evropa 3245
Evropská unie 2068
Spojené království 581
volby 1331
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: