Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Bratislavský workshop odstartoval projekt o dezinformacích ve V4 a na Balkáně

AMO AMO / Ed. 2. 5. 2018

AMO je součástí konsorcia vedeného slovenským GLOBSECem, které spustilo nový projekt, jehož cílem je boj s dezinformacemi v zemích V4 a na Balkáně. První setkání partnerů projektu se uskutečnilo v polovině února v Bratislavě.

Projekt podpořený  americkým ministerstvem zahraničních věcí má tři cíle.

První se zaměřuje na mapování potřeb a budování efektivních strategií. Cílem je identifikovat mezery v dovednostech a nástrojích organizací občanské společnosti, jež jsou potřeba k boji proti šíření ruských dezinformací. Zároveň chce rozpoznat mediální návyky mladých lidí ve věku mezi 15 a 24.

Druhá fáze pak cílí na budování digitálních a sociálně mediálních dovedností organizací občanské společnosti. Vytváří také sítě kontaktů a výměny informací mezi nejaktivnějšími nevládními organizacemi věnujícími se tématu dezinformací.

Během třetí fáze bude vyhlášena mezinárodní soutěž doprovázená informační kampaní. Zde je snahou zvýšit povědomí mladých lidí o dezinformacích a zlepšit jejich schopnosti je identifikovat a také mladé inspirovat, aby se aktivně zapojili do boje s dezinformacemi.

Tagy
Tagy
Maďarsko 181
Polsko 727
Slovensko 189
Visegrádská skupina 462
Západní Balkán 59
mediální výchova 81
Česká republika 2438
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky