Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se ke Klimatýmu: hledáme nové analytiky a analytičky

AMO za podpory Odboru veřejné diplomacie NATO pořádá kulatý stůl k blížícímu se summitu NATO ve Varšavě.

Varšavský summit NATO naváže svým zaměřením na summit ve Walesu z roku 2014. Koná ve stále zhoršujícím se bezpečnostním prostředí uvedeném do pohybu popřením základních pravidel evropské bezpečnostní architektury ze strany Ruska. Na bezpečnost členských států NATO má vliv i eskalace syrské občanské války, následná uprchlická krize a obecně slábnutí států v severní Africe a na Blízkém východě.

K těmto zásadním otázkám dneška se navíc pro Českou republiku přidává i rozměr regionální. Úspěch či neúspěch polských ambicí spojených s pořádáním aliančního summitu může mít dopady nejen na situaci na východním křídle Aliance, ale také na další rozvoj obranné a bezpečnostní spolupráce ve středovýchodní Evropě.

Cílem kulatého stolu je představit českou pozici na Varšavský summit NATO a zhodnotit dosavadní českou alianční politiku v období mezi Waleským a Varšavským summitem.

Mandát pro summit schválený pro vedoucího české delegace, prezidenta ČR, bude prezentovat Hynek Kmoníček, ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky.

Na kulatý stůl budou pozváni hlavní představitelé z řad poslanců a senátorů, akademické sféry, neziskového sektoru, ale i ministerstva zahraničí a obrany.

DATUM A ČAS

středa, 29. června 2016

MÍSTO

Praha

POŘADATEL
AMO
PARTNEŘI
Odbor veřejné diplomacie NATO
PRACOVNÍ JAZYK
čeština
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: