Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

AMO pořádá uzavřený kulatý stůl pod záštitou poslance Antonína Sedi a za podpory Odboru veřejné diplomacie NATO.

Výbor pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky je základním institucionálním nástrojem demokratické civilní kontroly obranné politiky Vlády ČR a Armády ČR. Měl by být principiálně nezávislým arbitrem zabezpečujícím obranyschopnost ČR pomocí vyvažování neúčelných ekonomických, legislativních či organizačních opatření při kontrole správné alokace rostoucích vojenských výdajů a zejména armádních akvizic (tedy zejména vůči Ministerstvu obrany). Zároveň by měl chránit strategicky nezbytné obranné schopnosti proti z ekonomického hlediska nutným úsporným opatřením (tedy zejména vůči Ministerstvu financí).

Spolu s Vládou ČR a Ministerstvem obrany ČR v minulosti Výbor pro obranu v obou těchto svých rolích selhával. V současné ekonomicky příznivé době je ideální příležitost zhodnotit roli sněmovního výboru pro obranu v obranné a bezpečnostní politice. Zároveň se nabízí příležitost zamyslet se nad možností posilování jeho role tak, aby se v budoucnu stal arbitrem mezi ekonomickými opatřeními a potřebami obranyschopnosti ČR, jejichž dalekosáhlého narušení jsme byli svědky v uplynulém desetiletí.

Cílem kulatého stolu je debata o proveditelnosti a účelnosti možných opatření s relevantními aktéry v českém prostředí. Příspěvkem k této diskuzi slouží i food for thought paper připravený ve spolupráci s některými zástupci výboru pro obranu.

DATUM A ČAS

čtvrtek, 15. prosince 2016

16:00-18:00

MÍSTO

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky

Sněmovní 1

Praha 1

Ukázat na mapě
POŘADATEL
AMO
PARTNEŘI
Odbor veřejné diplomacie NATO
PRACOVNÍ JAZYK
čeština
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: