Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

China Observers in Central and Eastern Europe (CHOICE)

AMO AMO / Ed. 2. 4. 2019
China Observers in Central and Eastern Europe (CHOICE)

Region střední a východní Evropy je od roku 2012 v hledáčku Čínské lidové republiky. Na rozdíl od jiných mocností, které ve střední a východní Evropě tradičně působily a působí, jsou čínské aktivity a zájmy méně známé a je jim věnována stále jen malá pozornost.

Projekt China Observers in Central and Eastern Europe (CHOICE) je anglojazyčnou platformou, jež shromažďuje informace o působení Číny v regionu, zejména v zemích sdružených v platformě 16+1. Současně se jedná o jedinou platformu tohoto druhu, jež nemá čínské napojení nebo financování.

CHOICE slouží k vzájemnému propojení odborné veřejnosti a infromování široké veřejnosti. Umožňuje získat na jednom místě informace o aktuálním působení Číny, politikách jednotlivých států a projektech, které se v regionu věnují Číně. Nabízí prostor pro publikaci textů, vedení oxfordských diskuzí a sdílení názorů na téma působení Číny prostřednictvím videí s širokým dosahem. Protagonostům zahraniční politiky pomáhá zorientovat se v rozsahu a zaměření čínského působení v regionu. Odborníkům ze střední a východní Evropy pomáhá ve sdílení nejlepší praxe a osvědčených postupů a v propojení s ostatními výzkumníky, institucemi a organizacemi v regionu i mimo něj. Široké veřejnosti nabízí ucelenou informaci založenou na analýze a expertní znalosti čínské zahraniční politiky i domácích a zahraničních politik států střední a východní Evropy.

Sledujte CHOICE na webové stránce, Facebooku a Twitteru. Novinky můžete odebírat prostřednictvím přihlášení se k newsletteru projektu.

Projekt CHOICE navrhla a koordinuje AMO od července 2018. Projekt je laskavě podpořen z prostředků National Endowment for Democracy.

Tagy
Tagy
Čína 600
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Reklama
Reklama
Reklama