Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Středoškolští studenti debatovali s odborníky o Evropské unii

AMO AMO / Ed. 3. 1. 2016

Od února do konce května měli studenti ze sedmi krajů možnost zúčastnit se přednášky „Chci znát svá práva v EU“ a interaktivní formou dozvědět více o tom, odkud se evropská práva berou a jak jich využít.

Šest studentů třetích ročníků středních škol se v minulém týdnu zúčastnilo bohatého programu plného debat o aktuálních evropských tématech v rámci „Dne s evropským občanstvím“. Do akce se zapojily dvě nejlepší skupiny studentů, kteří zvítězili v soutěži s projektem „Chci znát svá práva v EU“ pořádaným Asociací pro mezinárodní otázky (AMO) ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR. Projekt má za cíl přiblížit studentům praktické aspekty členství v unii, jejich práva i mechanismy, jak jich dostát.

Studenti měli příležitost u pracovního oběda diskutovat s novináři a odborníky o úskalích a výzvách informování o Evropské unii a společně s nimi vyvraceli některé ze zažitých mýtů. „Moje babička si třeba přečte jen titulek, a už je ráda, že za nějaký problém zase může EU,“ stěžoval si jeden ze studentů z Uherského Hradiště na způsob, jakým média o unii často píší. Účastníci se mimo to zajímali i o alternativní možnosti fungování Evropské unie, smysl další integrace nebo zahraniční politiku EU a její reakci na krizi na Ukrajině.

Součástí programu byla i prohlídka prostor Senátu PČR a Evropského domu, kde se žáci středních škol dozvěděli více o možnostech studia a práce v zahraničí. „Líbilo se mi, že jsme dostali nové informace o studiu v zahraničí,“ hodnotil program jeden ze studentů. Závěrečná debata se zástupci Solvit a Evropa Vaše poradenství jim poté přiblížila nástroje, které mají pro případ, že práva vyplývající z jejich evropského občanství někdo poruší, nebo si jen nebudou vědět rady. Karlovarskenovinky.cz informovala Petra Pejchova z Asociace pro mezinarodni otazky.

Původní vydání: Středoškolští studenti debatovali s odborníky o Evropské unii

Přejít
Tagy
Tagy
Evropa 3217
vzdělávání 387
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: