Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

První seminář letošního ročníku CGYPP proběhl v Praze

AMO AMO / Ed. 16. 7. 2018
První seminář letošního ročníku CGYPP proběhl v Praze
Photo Credit: Representation of the Free State of Bavaria to the Czech Republic

Devátý ročník Česko-německého programu pro mladé profesionály (CGYPP) byl zahájen čtyřdenním seminářem v Praze.

Čtrnáct účastníků z Německa a České republiky bylo vybráno k účasti na každoročním cyklu workshopů a debatě o ekonomických, společenských a politických otázkách. Tématem letošního ročníky jsou Šance a výzvy digitalizace.

Program prvního workshopu otevřela panelová diskuze o budoucnosti mobility a jak se může český a bavorský automobilový průmysl vyrovnat s digitální revolucí. Následovala recepce na bavorském zastoupení v Praze. Akce, které se zúčastnilo na pět desítek hostů, poskytla letošním účastníkům CGYPP příležitost navázat kontakt s mnoha absolventy CGYPP a dalšími mladými profesionály.

Účastníci měli také jedinečnou příležitost diskutovat s významnými odborníky a získat praktické rady, nápady a podněty pro budoucí profesní kariéru. Mezi další témata patřily například kryptoměny a Blockchain nebo analýza, jak může EU rozvinout svůj potenciál v digitální agendě za účasti Dity Charanzové, poslankyně Evropského parlamentu.

V neposlední řadě proběhla v rámci programu návštěva německé ambasády v Praze za účasti vedoucí úseku pro ekonomiku, obchod a vědu Rebeccy Kasens.

Fotografie z celého semináře najdete zde. Program je pak k nahlédnutí zde.

Projekt je realizován Asociací pro mezinárodní otázky (AMO) ve spolupráci s Evropskou akademií Berlín a podpořen Česko-německým fondem budoucnosti. Workshop v Praze byl pořádán také s podporou pražské kaceláře Hanns-Seidel-Stiftung.

Tagy
Tagy
vzdělávání 385
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky