Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Jak vyrobit Evropana

AMO AMO / Ed. 25. 1. 2017
Jak vyrobit Evropana
foto AMO

Účastníci Česko-německého programu pro mladé profesionály navštívili během svého prvního workshopu v r. 2016 i berlínské komunitní centrum Morus 14. Jedna z účastnic semináře, novinářka Jana Šafaříková, napsala pro MF Dnes reportáž o tomto místě.

Po třinácti letech práce v komunitním centru v berlínské čtvrti Neukölln už André Merel (38) a Gilles Duhem (48) ztratili mnohé iluze. Muslimští přistěhovalci tu tvoří 70 procent obyvatel a o jejich úspěšné integraci se dá mluvit spíš jen s nadsázkou.

„Multikulturalismus neznamená, že se všichni budeme mít rádi, ale to, že se tu navzájem nepozabíjíme. Pokud se budou lidé schopní vzájemně alespoň nějak snést, je to úspěch,” říkají.

Oba jsou vystudovaní politologové, otevřeně gayové, původem z Francie. Pracují v komunitním centru Morus 14, které se zaměřuje především na oblast několika bloků s necelými šesti tisíci obyvateli. Právě tady provozují program, který má propojit dobrovolníky z celého Berlína s dětmi, jež tu žijí jako druhá až třetí generace muslimských přistěhovalců.

Celý článek najdete pod tímto odkazem.

Původní vydání: Jak vyrobit Evropana

Přejít
Tagy
Tagy
Německo 459
migrace 425
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky