Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Ve čtvrtek 14. června Vás od 19:30 zveme v rámci Česko-německého programu pro mladé profesionály (Czech-German Young Professionals Program – CGYPP) na veřejné promítání filmu: The Internet’s Own Boy: The Story of Aaron Swartz v rámci programu Promítej i ty! Člověk v tísni. Promítání proběhne v Mezzanine Café v Údolní 15, Brno.

Aaron Swartz už od dětství miloval počítače. Z geniálního programátora se postupně stal aktivista, který si začal uvědomovat, že technologie jsou dobrý sluha, ale snadno zneužitelný pán. Internet považoval za demokratické médium a bojoval proti snaze úřadů a veřejných institucí redukovat prostřednictvím technologií občanské svobody a přístup k informacím. V roce 2011 čelil trestnímu stíhání za stahování článků akademického časopisu JSTOR. Kauza se před soud ale nikdy nedostala. Aaron si v šestadvaceti letech vzal život. Snímek o životě zázračného dítěte internetu otevírá otázku internetové bezpečnosti a vztahu technologií a občanských práv v současném světě. (Jeden svět)

Upozorňujeme že kapacita suterénu je omezena, na akce je tedy potřeba se registrovat. Potvrzení registrací proběhne 12. června. Akci najdete i na Facebooku.

DATUM A ČAS

čtvrtek, 14. června 2018

Od 19:30

MÍSTO

Mezzanine Café

Údolní 435/15,

602 00 Brno

Ukázat na mapě
POŘADATEL
AMO, CGYPP
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky