Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Do týmu čínských projektů hledáme 2 analytiky / analytičky.

AMO se bude na podzim intenzivně věnovat česko-německým vztahům

AMO AMO / Ed. 18. 8. 2016

AMO se svými partnery uspořádá setkání českých a německých expertů na zahraniční politiku, která budou mít za cíl prohloubit vzájemné porozumění mezi českou a německou zahraničněpolitickou komunitou.

Česko-německé vztahy zažívají dva protiběžné procesy. Na jednu stranu se dále prohlubuje na přítomnost a budoucnost orientovaná spolupráce na exekutivní úrovni, která reflektuje míru hospodářské propojenosti a přebíjí tíživá historická témata. Ta jsou sice nadále součástí česko-německých vztahů, avšak zdaleka se nenachází v jejich centru ani je neproblematizují.

Na stranu druhou se od sebe kvůli odlišnému vnímání uprchlické krize začaly rychle vzdalovat česká a německá společnost. Zejména v České republice se pak tento trend snaží využít někteří politici, kteří chtějí na vlně zesílené kritiky Německa zvýšit svoji popularitu. Stejně tak je ale hlasitější německá kritika střední a východní Evropy.

Představovaný projekt bude usilovat o odbourání těchto negativních trendů. Záměrem projektu je prohloubit vzájemné porozumění mezi českou a německou zahraničněpolitickou komunitou. AMO se svými partnery uspořádá uzavřený kulatý stůl odborníků na zahraniční politiku a česko-německé vztahy z Německa a České republiky a veřejnou diskuzi o česko-německých vztazích. Vydá také policy paper k budoucnosti česko-německých vztahů, který bude obsahovat doporučení pro jejich další rozvoj.

Projekt Česko-německé vztahy 2016: Vstříc nové etapě vztahů? pořádá AMO ve spolupráci s German Association for the Study of Eastern Europe (DGO) díky laskavé podpoře Česko-německého fondu budoucnosti a pražské kanceláře Heinrich-Böll-Stiftung.

Tagy
Tagy
Německo 480
Česká republika 2792
česká evropská politika 801
česká zahraniční politika 1301
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: