Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

TZ – Odborníci dnes v Praze představí čtyři návrhy na změnu azylové a migrační politiky EU

AMO AMO / Ed. 10. 10. 2016

10. října 2016, PRAHA Jak by měla vypadat azylová a migrační politika EU do roka a do dne? Na tuto otázku se bude snažit odpovědět Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) na dnešní veřejné prezentaci.

Obsáhlé plány reforem Evropské unie mívají dlouhodobý horizont. Co by se ale mělo udělat v příštích 12 měsících v oblasti azylové a migrační politiky? Odpověď hledal soutěžní projekt AMO, který na základě široké výzvy v odborných kruzích vybral čtyři rozdílná východiska. Ta jejich autoři představí na dnešní veřejné prezentaci spojené s debatou.

Diskutovat budou například o tom, jakou roli by v azylové a migrační politice měla hrát EU, zda je cílem reformy především zajistit či omezit právo na azyl, co lze vyžadovat od sousedních zemí nebo jestli lze solidaritu mezi státy EU zajistit jinak než prostřednictvím kvót.

Náš projekt reaguje na chybějcí věcnou a odbornou debatu k tématům migrace a uprchlictví. Místo toho ve veřejném prostoru dosud zaznívaly především emocionální a zkratkovité výkřiky. Rádi bychom to pomohli změnit“, říká koordinátorka projektu Zora Hesová.

Své návrhy představí jednotlivci či dvojice autorů:

  • Markéta BlažejovskáRadko Hokovský (oba Evropské hodnoty) – policy paper je ke stažení zde.
  • Karolína Křelinová(Graduate Institute of International and Development Studies, Ženeva) a Zuzana Pavelková (Central European University, Budapešť) – policy paper je ke stažení zde.
  • Martin Rozumek (Organizace pro pomoc uprchlíkům) a Zuzana Števulová(Liga za ľudské práva) policy paper je ke stažení zde.
  • Libor Studený(Úřad pro ochranu hospodářské soutěže) – policy paper je ke stažení zde.

Veřejná prezentace a navazující debata se bude konat dnes, 10. října od 17:00 v prostorách ČSOB Inspirace (Jungmannovo náměstí 767, Praha).

Projekt Azylová a migrační politika EU do roka a do dne organizuje AMO ve spolupráci s Institutem aktivního občanství díky podpoře pražské kanceláře Heinrich-Böll-Stiftung. Mediálním partnerem je EurActiv.cz.

AMO je nevládní nezisková organizace založená v roce 1997 za účelem výzkumu a vzdělávání v oblasti mezinárodních vztahů. Tento přední český think-tank není spjat s žádnou politickou stranou ani ideologií. Svou činností podporuje aktivní přístup k zahraniční politice, poskytuje nestrannou analýzu mezinárodního dění a otevírá prostor k fundované diskusi.

KE STAŽENÍ

Tagy
Tagy
Blízký Východ a severní Afrika 1266
Evropa 3301
migrace 454
tisková zpráva 18
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: