Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se ke Klimatýmu: hledáme nové analytiky a analytičky

AMO organizuje veřejnou debatu o současném přijímacím systému migrantů a jeho humanitárních, právních a politických implikacích.

Maďarská vláda v roce 2015 představila příhraniční plot jako řešení narůstajícího počtu migrantů do členských států EU. Ve skutečnosti tím však Maďarsko vlastně přesměrovalo trasy žadatelů o azyl, kteří přicházejí do EU prostřednictvím Chorvatska a Slovinska. Od té doby se situace uprchlíků na maďarsko-srbské hranici zhoršila. Od roku 2016 jsou navíc uzavřeny oficiální vstupní místa do Maďarska. Vedle toho maďarská vláda i několikrát zpřísnila své azylové politiky.

Jaké jsou dopady uzavření hranic na situaci žadatelů o azyl v Maďarsku i mimo jeho hranice? Je přijatelné, aby se země odvrátila od svých mezinárodních závazků vybudováním hraničních plotů? Jak tato opatření ovlivnila diskusi v Maďarsku?

O současném přijímacím systému migrantů a jeho humanitárních, právních a politických implikacích bude diskutovat Mark Zoltán Kékési z maďarské lidskoprávní organizace MigSzol (Szeged), Dalimil Petrilák z českého spolku Pomáháme lidem na útěku (Brno) a Stanka Sládeková z Organizace pro pomoc uprchlikům (Praha).

Účastníci:

  • Mark Zoltán Kekési, MigSzol, Szeged (HU)
  • Dalimil Petrilák, Pomáháme lidem na útěku, Brno (CZ)
  • Stanka Sládeková, Organizace pro pomoc uprchlíkům, Brno (CZ).

Moderace: Zora Hesová, AMO

Akce je součástí projektu AMO Vyvracení mýtů o migraci, který realizujeme ve spolupráci s Heinrich-Böll-Stiftung, kanceláři v Praze. Partnerem akce je Europe Direct Brno.

DATUM A ČAS

pondělí, 13. listopadu 2017

17:00-18:30

MÍSTO

Knihovna Jiřího Mahena

Kobližná 4

Brno

POŘADATEL
AMO
PARTNEŘI
Heinrich-Böll-Stiftung, kancelář v Praze a Europe Direct Brno
PRACOVNÍ JAZYK
angličtina
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: