Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Strategická komunikace státu

Pavel Havlíček Pavel Havlíček / Ed. 8. 11. 2022
Strategická komunikace státu
foto VOLODYMYR HRYSHCHENKO/UNSPLASH

Česko zřejmě čekají velké výzvy. Na podzim bude gradovat inflační a energetická krize, pokračovat válka na Ukrajině a pravděpodobně znovu udeří covid. Stát proto potřebuje být připravený komunikovat své strategické zájmy široké veřejnosti. Odborníci z neziskového sektoru se spojili a přináší vládě plán, jak připravit podmínky pro úspěšnou strategickou komunikaci.

Rekonstrukce státu v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu uspořádala několik expertních setkání. Jejich účastníci se shodli, že stát potřebuje srozumitelnou, dlouhodobou a proaktivní komunikaci v klíčových oblastech jako je právě bezpečnost, ochrana zdraví a další. Správná strategická komunikace dokáže předcházet tomu, aby lidé uvěřili dezinformacím, předchází radikalizaci a posiluje důvěru občanů v demokratické instituce.

“Některé věci jsou zkrátka tak důležité a nezbytné pro budoucnost státu, že si na nich politici nesmí honit PR, ale mají je nechat komunikovat profesionální cestou. Známe příklady dobré praxe ze zahraničí a je proto možné říci, že to jde. Jen je třeba vystavět systém strategické komunikace tak, aby nebyl přímo podřízený politikům a nebyl zneužitelný a rozmělňovaný politiky,” předestírá Pavel Havlíček z Asociace pro mezinárodní otázky.

POLICY PAPER Ke stažení

Strategická komunikace státu
Pavel Havlíček Stáhnout
Tagy
Tagy
digitální agenda 95
česká bezpečnostní politika 376
česká evropská politika 777
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: