Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se ke Klimatýmu: hledáme nové analytiky a analytičky

Sdílená ekonomika v době chytrých měst

Kryštof Kruliš Kryštof Kruliš / Ed. 4. 7. 2018

Platformy sdílené ekonomiky v posledních letech začaly výrazně ovlivňovat socio-ekonomické prostředí. Přinášejí nové možnosti nakládání s nemovitým i movitým majetkem, finančními prostředky, lidskou prací či dovednostmi.

Vzhledem k větší nabídce a poptávce se tento fenomén koncentruje zejména do velkých měst. Souběžně s tím se samospráva velkých měst vypořádává s trendem nárůstu počtu obyvatel a vzhlíží ke konceptům chytrých měst (smart cities), který do budoucna slibuje efektivnější organizaci veřejných služeb ve městech a jejich lepšímu přizpůsobení potřebám jejich uživatelů.

AMO ve spolupráci se zpravodajským portálem EurActiv.cz uspořádaly v červnu 2018 diskuzní setkání, jehož cílem bylo otevřít debatu o fungování sdílené ekonomiky u nás, ale také o souvisejících tématech, jako je výměna informací a dat generovaných samosprávou měst a platformami sdílené ekonomiky. Zvláštní pozornost byla věnována možným dopadům sdílené ekonomiky na větší aglomerace v České republice, jako je město Brno, kde se debata uskutečnila. Policy paper Kryštofa Kruliše představuje doporučení adresovaná evropským institucím i domácím politikům a státní správě, která jsou výstupem debaty.

POLICY PAPER Ke stažení

Sdílená ekonomika v době chytrých měst
Kryštof Kruliš Stáhnout
Tagy
Tagy
digitální agenda 93
sdílená ekonomika 62
Česká republika 2747
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: