Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Kam s odpady a druhotnými surovinami. Doporučení pro přechod k oběhovému hospodářství

Adéla Denková Adéla Denková / Ed. 22. 3. 2017

Přechod k oběhovému hospodářství je jednou z hlavních cest, jak úsporně využívat omezené přírodní zdroje, které musí Evropská unie ve velké míře dovážet. Členské země a Evropský parlament v současné době projednávají rozsáhlý legislativní balíček, který má EU na přechod k oběhovému hospodářství připravit.

AMO a zpravodajský portál EurActiv.cz uspořádaly v lednu kulatý stůl na téma „Oběhové hospodářství: Výzvy pro Plzeňský kraj“. Cílem diskuzního setkání bylo propojit debatu o oběhovém hospodářství na evropské, národní a regionální úrovni a reflektovat dosavadní vývoj v této oblasti z pohledu stakeholderů působících v Plzeňském kraji.

Policy paper Adély Denkové obsahuje několik doporučení adresovaných evropským institucím i domácím politikům a státní správě, která jsou výstupem proběhlé debaty. Řadu z nich je možno považovat také za příspěvek do obecné veřejné debaty o oběhovém hospodářství v ČR.

POLICY PAPER Ke stažení

Tagy
Tagy
Evropa 3217
energetika 276
Česká republika 2519
česká evropská politika 644
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: