Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

,,České“ zastoupení v Evropské službě pro vnější činnost

Vít Dostál Vít Dostál / Ed. 25. 2. 2020

Evropská služba pro vnější činnost (European External Action Service – ESVA), je diplomatickou službou Evropské unie a pomáhá Vysokému představiteli EU pro zahraniční a bezpečností politiku provádět Společnou zahraniční a bezpečností politiku Evropské unie.

Její personál je složen z kmenových zaměstnanců instituce a diplomatů vyslaných členskými státy. Dostatečné zastoupení svými občany je pro každý členský stát z řady důvodů důležité, ačkoli zaměstnanci ESVA plní zadaný mandát a prosazují zájmy Unie jako celku, nikoli členského stát.

Tento text se věnuje zastoupení Čechů v ESVA.  Nejdříve v něm zdůrazňujeme význam zastoupení v instituci pro členské státy. Následně se věnujeme celkovým statistikám českého zastoupení za poslední roky, které porovnáváme s reprezentací podobně velkých zemí. V poslední části se podrobně zaměřujeme na to, které země mají své zástupce v regionech prioritních pro ČR – na západním Balkáně a v zemích Východního partnerství.

Briefing paper vznikl s podporou Friedrich Naumann Foundation for Freedom.

BRIEFING PAPER Ke stažení

,,České“ zastoupení v Evropské službě pro vnější činnost
Vít Dostál, Anežka Fuchsová Stáhnout
Tagy
Tagy
Evropa 3440
Česká republika 2769
česká evropská politika 785
česká zahraniční politika 1264
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: