Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

AMO pořádá debatu určenou pro zástupce mládežnických politických organizací týkající se visegrádské spolupráce.

Visegrádská skupina se v posledních dvou letech profiluje na tématu migrace, kvůli čemuž často získává přídomek problematické entity. Spolupráce zemí střední Evropy vznikla na počátku 90. let s cílem integrace do euroatlantických struktur. Prošla několika obdobími posilování a rozvolňování kooperace a i po 25 letech je pevnou součástí zahraniční politiky všech čtyř účastnících se zemí – České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska. Visegrádská skupina dokázala na evropskou úroveň přenést témata, která byla do té doby opomíjena, jako rozšiřování EU o Západní Balkán, východní dimenzi Evropské sousedské politiky nebo energetickou bezpečnost. V souvislosti s migrační krizí o sobě Visegrádská skupina dala vědět zejména odporem vůči relokačním kvótám a důrazem na ochranu schengenských hranic.

Jaké renomé má dnes Visegrádská skupina v EU? Zradila své původní hodnoty nebo se jedná o poslední zodpovědné státy v EU? Škodí nebo pomáhá ji zapouzdření se v otázkách migrační politiky. Na jaké priority by se mohla dále zaměřit? Přispívá nebo naopak zmírňuje současná dělení v EU? Je členství ve V4 nyní výhodné pro Českou republiku? Neměla by se namísto spojování s Polskem a Maďarskem směřujícími k neliberální demokracii soustředit na partnerství se západní Evropou? Jakou úlohu by měla ČR v rámci V4 naplňovat?

DATUM A ČAS

úterý, 23. května 2017

MÍSTO

kancelář AMO

Žitná 27

Praha

Ukázat na mapě
POŘADATEL
AMO
PARTNEŘI
Evropský parlament
PRACOVNÍ JAZYK
čeština
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky