Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

AMO společně se svými partnery pořádá uzavřený kulatý stůl pro zástupce mládežnických politických organizací, který se zabývat situací po zvolení Donalda Trumpa novým prezidentem USA.

I přesto, že v některých státech USA dochází k ručnímu přepočítávání hlasů, možnost, že by v Bílém domě v lednu 2017 usedl někdo jiný, než Donald Trump je v tuto chvíli opravdu jen čistě teoretická. Zvolení tohoto amerického miliardáře způsobilo šok na celém světě a ve Spojených státech vedlo k vlně protestů. I přes svou značně kontroverzní předvolební rétoriku a celou řadu silných prohlášení a nerealistických slibů, se Donald Trump pomalu zabydluje v pozici budoucího amerického prezidenta, jeho rétorika se přeci jen uklidnila a i výběr části budoucích spolupracovníků naznačuje, že ohlašovaná radikální změna politiky se s největší pravděpodobností nebude konat.

Nový americký prezident musí během dvou měsíců mezi svým zvolením a inaugurací jmenovat téměř 4000 funkcionářů a výběr některých těchto tváří může zásadně ovlivnit další směřování Spojených států a mít dopady i na svět tak, jak ho známe. Z těchto důvodů se AMO rozhodla zorganizovat Uzavřený kulatý stůl pro zástupce mládežnických politických organizací. Jeho cílem bude hovořit o potenciálních dopadech politiky nového prezidenta a jeho okolí.

Mezi otázky, na které by se kulatý stůl měl zaměřit, patří především:

Jak se Donald Trump vypořádá s celou řadou problematických předvolebních slibů? Bude mít snahu a zájem sjednotit nebývale rozdělenou americkou společnost, nebo tohoto fenoménu naopak bude zneužívat ve svůj prospěch? Dojde k totální likvidaci politik, které prosadil prezident Obama? Jakými osobnostmi se Trump obklopuje? Dochází skutečně k „vysušení washingtonské bažiny“, jak bylo slibováno v kampani?

Jaký vliv může mít prozatímní výběr spolupracovníků v oblasti zahraniční politiky na chování Spojených států na mezinárodní scéně? Dojde k zostření vztahů s Čínou, novému „resetu“ s Ruskem, k americkému ústupu z NATO, izolaci v obchodních politikách, omezení americké angažovanosti ve světě a vypovězení Pařížské dohody o klimatu? Je dohoda TTIP definitivně mrtvá a jak budou nastaveny euro-americké vztahy? Jakým směrem se budou ubírat česko-americké vztahy?

DATUM A ČAS

úterý, 13. prosince 2016

17:00-19:00

MÍSTO

kancelář AMO

Žitná 27

Praha

Ukázat na mapě
POŘADATEL
AMO
PARTNEŘI
Česká rozvojová agentura a Evropský parlament
PRACOVNÍ JAZYK
čeština
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: