Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

AMO společně se svými partnery pořádá v Praze uzavřený kulatý stůl s účastí europoslankyně Dity Charanzové, který se věnuje digitální agendě.

Jaké jsou hlavní překážky pro rozvoj přeshraniční e-commerce z hlediska českého spotřebitele (cena za dopravu, nedostatek důvěry v možnost uplatnit svá práva, bariéry jako geo-blocking)? Co limituje zájem samotných provozovatelů e-shopů nabízet zboží přes hranice? Je to administrativní zátěž v oblasti daní (registrace k DPH v různých státech), rozdíly v národních regulacích ochrany spotřebitele nebo jde o komerční strategii rozdělení trhu a předcházení kanibalizaci mateřských, sesterských a dceřiných prodejců v jiných státech? Mohl by skutečný rozvoj přeshraniční e-commerce přispět k řešení problému s rozdílem v kvalitě zboží u nás a v jiných zemích, zejména v Německu?

Program akce

Stáhnout

Začíná státní správa dohánět své manko v oblasti nabídky digitálních služeb? Jsou portály pro veřejné služby dostatečně uživatelsky přívětivé, a to i pro začátečníky a mírně pokročilé uživatele internetu? Dočkáme se doby, kdy půjde platit daně a poplatky online platební kartou? Vyvíjí instituce k tomu povolané, jako například Veřejný ochránce práv, dostatečný tlak na státní správu k zavádění dostupného a uživatelsky přívětivého digitálního prostředí pro všechny občany? Je postup digitalizace veřejné správy náležitě koordinován? V jakém rozsahu se podařilo státu reflektovat podněty vzešlé z Národního konventu k tématu digitální agendy?

Účast na akci je možná pouze po předchozím pozvání.

DATUM A ČAS

pátek, 26. května 2017

MÍSTO

Praha

POŘADATEL
AMO
PARTNEŘI
Evropský parlament a EurActiv.cz
PRACOVNÍ JAZYK
čeština
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: