Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

AMO pořádá uzavřený kulatý stůl pro expertní komunitu věnující se Číně.

V posledních třech letech zaznamenala Česká republika velký posun ve vztazích s Čínou, které se proměnily z limitovaného dialogu na nižší politické úrovni ve velmi intenzivní komunikaci mezi politickými špičkami. Tento obrat na jedné straně představuje jakési znormálnění vzájemných vztahů, na straně druhé však vyvolává mnoho kritiky. Česká debata je navíc specifická v pohybu mezi dvěma extrémními póly, tedy totálnímu zaměření na ekonomické aspekty vzájemných vztahů na straně jedné, případně selekci Tibetu jakožto jediného lidsko-právního tématu na straně druhé.

Je nesporné, že je potřeba o české zahraniční politice vůči Číně více diskutovat a snažit se najít optimum. Expertní komunita věnující se Číně je v ČR zatím stále velmi malá, ale i tak se jen velmi málokdy potká na jednom místě. Z tohoto důvodu se AMO rozhodla zorganizovat uzavřený kulatý stůl, jehož hlavním cílem je zhodnotit dosavadní změny české zahraniční politiky vůči Číně a vytyčit její výhled do budoucna. Na kulatý stůl budou pozváni hlavní představitelé akademické sféry, neziskového sektoru, ale i ministerstva zahraničí a zástupci podnikatelů. Na kulatý stůl naváže vydání policy paperu, který bude reflektovat diskuzi a její závěry.

Kulatý stůl je organizován v ráci projektu Hledání českého řešení pro klíčová zahraničněpolitická témata EU, který je podpořen pražskou kanceláří Heinrich-Böll-Stiftung.

DATUM A ČAS

úterý, 17. května 2016

POŘADATEL
AMO
PARTNEŘI
pražská kancelář Heinrich-Böll-Stiftung
PRACOVNÍ JAZYK
čeština
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: