Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidej se k nám: AMO hledá stážistky/stážisty pro čínské projekty

AMO Vás zve na brněnskou prezentaci výroční publikace Agenda pro českou zahraniční politiku 2016 spojenou s panelovou debatou.

Česká zahraniční politika v roce 2015 byla značně nepředvídatelná. V reakci na mezinárodní dění je společnost znejistěná a politické elity postrádají nezbytný nadhled a strategickou rozvahu. Česká republika nedokázala na řadu aktuálních ani dlouhodobějších zahraničněpolitických otázek najít v roce 2015 patřičnou odpověď.

Agenda pro českou zahraniční politiku 2016

Stáhnout

V roce 2016 lze navíc na mezinárodní scéně očekávat jen pramálo uklidnění. Bude pokračovat uprchlická krize a musíme počítat s tím, že pouhá ochrana vnějších schengenských hranic problémy nevyřeší. Českou republiku může poškodit prohlubování rozkolu mezi západní a středovýchodní Evropou, ke kterému došlo právě při neúspěšném hledání společného řešení uprchlické krize. Dále nelze zapomínat na agresivní ruskou politiku. Snaha Kremlu systémově měnit poměry v Evropě ve svůj prospěch bude trvalá a Česko musí přispívat k odrážení těchto pokusů. Na summitu NATO ve Varšavě bychom tak měli přispět k důvěryhodnému odstrašení. Stejně tak je důležitá naše podpora evropských aspirací Ukrajiny.

Debata o české zahraniční politice bude doplněna představením desáté výroční publikace Agenda pro českou zahraniční politiku 2016, ve které analytici AMO hodnotí zahraniční politiku v předchozím roce a předkládají politikům a úředníkům svá doporučení pro rok následující.

Řečníci:

  • Vít Dostál, ředitel Výzkumného centra, AMO
  • Michal Kořan, výzkumný pracovník, Ústav mezinárodních vztahů; odborný asistent, Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita
  • Jakub Patočka, šéfredaktor, Deník Referendum

Moderátor:

  • Vlaďka Votavová, ředitelka, AMO
DATUM A ČAS

úterý, 3. května 2016

17:00-19:00

MÍSTO

místnost P 51, Fakulta sociálních studií

Masarykova univerzita

Joštova 10

Brno

Ukázat na mapě
POŘADATEL
AMO
PARTNEŘI
pražská kancelář Heinrich-Böll-Stiftung, Česká rozvojová agentura a Studentská sekce Mezinárodního politologického ústavu
PRACOVNÍ JAZYK
čeština
OFICIÁLNÍ HASHTAG
#AMOagenda
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: