Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Hledáme projektového administrátora / administrátorku!

Agenda pro českou zahraniční politiku 2014

Vít Dostál Vít Dostál / Ed. 22. 3. 2017
Agenda pro českou zahraniční politiku 2014

Výroční Agenda pro českou zahraniční politiku 2014 hodnotí zahraniční politiku v roce 2013 a předkladá doporučení pro nadcházející rok.

Analytici AMO ohodnotili zahraniční politiku znovu známkou 3. Kritizovali především sólové vystupování prezidenta Zemana, ignoraci zahraniční politiky ze strany parlamentních stran a přetrvávající absenci strategické vize definující, kam by měla ČR směřovat.

Autoři rovněž pojmenovali největší letošní rizika pro zahraniční politiku. Obávají se dalších neuvážených výroků nebo blokací velvyslaneckých nominací od prezidenta Zemana. Sobotkově vládě potom předpovídají problémy kvůli vicepremiérovi Babišovi. Kromě oslabování vlády, které otevírá prostor právě pro Zemana, totiž střet zájmů Andreje Babiše ohrožuje také klíčové česko-polské vztahy, kde se priority ČR a Agrofertu nemusejí potkávat.

Agenda pro českou zahraniční politiku je vydávána každoročně od roku 2007 a zaměřuje se na prioritní oblasti české zahraniční politiky. Hodnotí hlavní události zahraniční politiky předešlého roku a obsahuje doporučení pro rok následující. Kniha poskytuje orientaci v zahraničněpolitických otázkách především politikům, úředníkům, akademikům a novinářům.

KNIHA Ke stažení

Agenda pro českou zahraniční politiku 2014
Vít Dostál, Jakub Eberle, Tomáš Karásek, Antonín Berdych, Filip Chráska, Jakub Záhora, Jiří Kocian, Lenka Filípková, Michal Lebduška, Pavel Daněk, Tereza Jermanová, Václav Kopecký, Václav Lídl, Vlaďka Mušálková Stáhnout
Tagy
Tagy
Asie 603
Blízký Východ a severní Afrika 1287
Evropa 3456
Evropská unie 2226
NATO 454
Postsovětský prostor 427
Rusko 1449
USA 1060
Ukrajina 1149
Visegrádská skupina 540
Česká republika 2797
Čína 1012
česká bezpečnostní politika 389
česká evropská politika 804
česká zahraniční politika 1303
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: