Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Agenda pro českou zahraniční politiku 2013

Vít Dostál Vít Dostál / Ed. 22. 3. 2017
Agenda pro českou zahraniční politiku 2013

Agenda pro českou zahraniční politiku 2013 stejně jako každý rok hodnotí zahraniční politiku v předchozím roce a předkládá politikům a úředníkům svá doporučení pro rok následující.

Analytici ohodnotili zahraniční politiku v roce 2012 známkou 3. Kritizovali především špatnou koordinaci mezi klíčovými aktéry, nezájem politických elit o zahraniční politiku a chybějící strategickou vizi.

„Česká zahraniční politika je v důležitých otázkách nekonzistentní, reaktivní a postrádá strategický rozměr. Priority zahraniční politiky jsou nezřetelné, protože schopnost oddělit podstatné od méně důležitého vyžaduje dlouhodobou strategickou rozvahu i politickou odvahu – a obojího se v současné situaci české zahraniční politice nedostává. Důsledkem jsou opatrnické postoje, které kromě občasného trucování v evropských otázkách nevedou k jasné, viditelné mezinárodní iniciativě, jež by se opírala o dobře vyjednaný a pevný domácí konsensus,“ píší autoři v úvodní kapitole.

KNIHA Ke stažení

Agenda pro českou zahraniční politiku 2013
Vít Dostál, Jakub Eberle, Tomáš Karásek, Alžběta Chmelařová, Antonín Berdych, Jakub Záhora, Jiří Kocian, Lenka Filípková, Michal Thim, Václav Kopecký, Viera Knutelská, Vlaďka Mušálková, Zora Hesová Stáhnout
Tagy
Tagy
Asie 602
Evropa 3445
Evropská unie 2212
NATO 450
Postsovětský prostor 427
Rusko 1425
USA 1050
Visegrádská skupina 533
Česká republika 2777
Čína 986
česká bezpečnostní politika 386
česká evropská politika 790
česká zahraniční politika 1282
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: