Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidej se k nám! Hledá se PR & EVENT MANAŽER/KA

Agenda pro českou zahraniční politiku 2013

Vít Dostál Vít Dostál / Ed. 22. 3. 2017
Agenda pro českou zahraniční politiku 2013

Agenda pro českou zahraniční politiku 2013 stejně jako každý rok hodnotí zahraniční politiku v předchozím roce a předkládá politikům a úředníkům svá doporučení pro rok následující.

Analytici ohodnotili zahraniční politiku v roce 2012 známkou 3. Kritizovali především špatnou koordinaci mezi klíčovými aktéry, nezájem politických elit o zahraniční politiku a chybějící strategickou vizi.

„Česká zahraniční politika je v důležitých otázkách nekonzistentní, reaktivní a postrádá strategický rozměr. Priority zahraniční politiky jsou nezřetelné, protože schopnost oddělit podstatné od méně důležitého vyžaduje dlouhodobou strategickou rozvahu i politickou odvahu – a obojího se v současné situaci české zahraniční politice nedostává. Důsledkem jsou opatrnické postoje, které kromě občasného trucování v evropských otázkách nevedou k jasné, viditelné mezinárodní iniciativě, jež by se opírala o dobře vyjednaný a pevný domácí konsensus,“ píší autoři v úvodní kapitole.

KNIHA Ke stažení

Agenda pro českou zahraniční politiku 2013
Vít Dostál, Jakub Eberle, Tomáš Karásek, Alžběta Chmelařová, Antonín Berdych, Jakub Záhora, Jiří Kocian, Lenka Filípková, Michal Thim, Václav Kopecký, Viera Knutelská, Vlaďka Mušálková, Zora Hesová Stáhnout
Tagy
Tagy
Asie 588
Evropa 3113
Evropská unie 1991
NATO 390
Postsovětský prostor 427
Rusko 1048
USA 978
Visegrádská skupina 452
Česká republika 2422
Čína 734
česká bezpečnostní politika 296
česká evropská politika 623
česká zahraniční politika 1031
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky