Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidej se k nám! Hledá se PR & EVENT MANAŽER/KA

Agenda pro českou zahraniční politiku 2011

Vít Dostál Vít Dostál / Ed. 22. 3. 2017
Agenda pro českou zahraniční politiku 2011

Výroční publikace Agenda pro českou zahraniční politiku 2011 stejně jako každý rok na jedné straně hodnotí vývoj a událostí roku 2010, které se váží k české zahraniční politice, a na straně druhé jsou v publikaci předložena konkrétní doporučení analytiků a spolupracovníků AMO pro následující období.

„Zatímco rok 2009 se pro Českou republiku nesl ve znamení napětí a očekávání spojených s výkonem předsednictví Evropské unie, uplynulých dvanáct měsíců bylo v oblasti zahraniční politiky relativně klidných, snad až nudných. Na druhou stranu se česká diplomacie v roce 2010 nedočkala podobně studené sprchy, jakou jí přichystali čeští politici svržením vlády uprostřed výkonu unijního předsednictví. Když po zkušenostech s tímto extempore přistoupíme k analýze české zahraniční politiky s nevyhnutelnou skepsí, můžeme nakonec uplynulý rok hodnotit spíše pozitivně,“ píší autoři v úvodu.

KNIHA Ke stažení

Agenda pro českou zahraniční politiku 2011
Vít Dostál, Tomáš Karásek, Michal Thim, Vladimír Beroun, Tomáš Búry, Ivana Jemelková, Jan Husák, Viera Knutelská, Jakub Kulhánek, Martin Laryš, Filip Moravec, Tomáš Maule, Iva Petříčková, Ondřej Picka, Václav Prášil, Alice Rezková, Jiří Skoupý, Karel Svoboda, Jan Šír, Karel Ulík, Michal Vít Stáhnout
Tagy
Tagy
Evropa 3113
Postsovětský prostor 427
Rusko 1048
USA 978
ekonomika 887
energetika 244
lidská práva 357
Česká republika 2422
Čína 734
česká bezpečnostní politika 296
česká evropská politika 623
česká zahraniční politika 1031
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky