Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Čína chce mít z Hongkongu svou výkladní skříň, byznys a politika jsou si blíž a blíž

Alice Rezková / Ed. 22. 8. 2019

Až miliony nespokojených demonstrantů v ulicích, ostré policejní zákroky. Hongkong v posledních týdnech rozhodně nepřipomíná město z reklamního letáku a ideální místo pro byznys. Čína ale chce mít z Hongkongu svou výkladní skříň, říká v Interview Plus analytička výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky Alice Rezková. Byznys si je pak podle ní s politikou blíž a blíž. Už ji totiž nejde uložit někam do šuplíku.

Podle Rezkové má čínská vláda všechen čas na světě. Jediné a hlavní, co vládu v Pekingu znepokojuje, je ekonomika.

„Na tom vlastně stojí jejich legitimita, na ekonomice mají postavený celý společenský model. Že lidé trochu omezí tlak na to, co pro ně znamenají osobní svobody, a předají tak své požadavky na svou vládu. Ta pak zajistí stabilitu, ekonomiku, blahobyt. Jakmile jim to ale Peking přestane dodávat, přestanou s jejich modelem souhlasit. Proto taky lidi chodí do ulic, protože nemají jinak možnost svou nespokojenost a frustraci vyjádřit, taky proto tam jsou demonstrace tak časté a vlastně naprosto běžné,“ popisuje pro Český rohlas plus Alice Rezková.

Původní vydání: Čína chce mít z Hongkongu svou výkladní skříň, byznys a politika jsou si blíž a blíž

Přejít
Tagy
Tagy
ekonomika 893
Čína 747
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky