Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Česko-bavorské vztahy 2008 – 2014: skutečně dobré sousedství?

Jakub Eberle Jakub Eberle / Ed. 11. 8. 2018

Policy paper Jakuba Eberleho se věnuje hlavním aktérům a oblastem česko-bavorských vztahů. Zkoumané období bylo podle autora charakteristické nebývalým rozkvětem bilaterální relace na úrovni Praha – Mnichov.

Policy paper je publikován při příležitosti otevření Oficiálního zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice a vychází z výzkumného projektu Zahraniční aktivity Bavorska na bilaterální, regionální a evropské úrovni, který byl řešen Jakubem Eberlem a Janem Prášilem s finanční podporou Technologické agentury ČR.

Cílem projektu bylo zmapování mezinárodních aktivit Svobodného státu Bavorsko. Autoři se soustředili především na identifikaci hlavních aktérů, zájmů a témat bavorské „paradiplomacie“, stejně jako úrovní, na kterých probíhá formulace a prosazování samostatné bavorské politiky. Výsledná studie nabídla případové studie zaměřené na energetiku, evropskou politiku, ekonomickou diplomacii či životní prostředí, stejně jako doporučení pro českou státní správu.

POLICY PAPER Ke stažení

Tagy
Tagy
Německo 459
Česká republika 2440
česká zahraniční politika 1045
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky