Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Can The Stronghold Withstand An Economic Attack? The Challenges and Prospects of the Belarusian Economy in the Near Future

Yakov Minkov / Ed. 4. 3. 2016

Research paper Yakova Manikova se věnuje běloruské ekonomice. Ta vykazuje slušný ekonomický růst, přesto je díky malému soukromému sektoru, nedostatečné restrukturalizaci průmyslu a absencí privatizace vzdálena plnohodnotné tržní ekonomice.

Mnoho let byla běloruská ekonomika, vykazující slušný ekonomický růst, nazývaná mezinárodními finančními institucemi a množstvím komentátorů za „opozdilce v přechodu“ s autoritativní politikou a napůl řízenou ekonomikou. Některé ekonomické úspěchy zpočátku působily záhadně, ovšem později byly akceptovány a pochopeny. Nicméně stále malý podíl soukromého sektoru na tvorbě HDP a absence privatizace společně s pomalou mírou restrukturalizace průmyslu ukazují, že je běloruská ekonomika stále velmi daleko od plnohodnotné tržní ekonomiky.

RESEARCH PAPER Ke stažení

Tagy
Tagy
Bělorusko 238
Evropa 3173
ekonomika 899
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky